Veleçiku ka marre pasditen e sotme fitoren ndoshta me te thelle ne historine e saj. Ajo ka fituar me rezultatin e thelle 15-0 ekipin e Bulqizes, ne ndeshjen e luajtur ne Kamez.

Protagoniste te golave te shenuar ne kete takim ishin futbollistet Arenc Dibra (2), Enriko Delaj (3), Elvis Rusmetaj (5), Brajan Shekaj (3) dhe Suad Bega (2).

Nje jave para fundit te kampionatit, Veleçiku per momentin mban vendin e dyte ne renditje me 50 pike, nderkohe qe kryeson renditjen Luzi me 52 pike. Ne vend te trete nderkohe eshte Oriku po me 50 pike.

Koplikasit jane te dytet sepse kane golaverazh me te mire se Oriku,+48 e kane djemte e drejtuar nga trajneri Lika, ndersa vlonjatet e kane +47. Ne kete menyre gjithçka per fatin e skuadres qe do te ngjitet ne kategorine e pare do te vendoset javen e ardhshme.

Veleçiku pret ne Koplik Luzin dhe ne rast fitoreje e kalon ate ne renditje. Por problemi me pas do te mbetet tek golaverazhi me Orikun. Ne perballjet direkte, keto dy ekipe jane te barabarte sepse secili ka fituar nga nje ndeshje me rezultatin 2-0. Nje rebus i vertete por qe do te marre zgjidhje javen e ardhshme./SHKODRA-SPORT.COM/