Juventusi kërkon të përforcojë sulmin dhe në listën e objektivave të tyre është edhe Angel Di Maria.

Argjentinasi do të largohet nga PSG në përfundim të këtij sezoni, pasi nuk do t’i rinovohet kontrata.

Juventusi, edhe pse synon të rinovojë skuadrën, do të “shkelë” rregullat dhe të afrojë një lojtar me eksperiencë që mund t’i ndihmojë për të paktën një ose dy sezone.