Dinamo është me një këmbë në Kategorinë e Parë. Blutë e kryeqytetit u mposhtën edhe sot nga Teuta me rezultatin minimal dhe tani vetëm matematika i mban në garë lojë. Duke parë këtë situatë të vështirë që po kalon Dinamo, ka reaguar edhe ish-presidenti italian, Marco Pontreli.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, italiani shkruan se ky është një krim i konsumuar dhe çdo gjë në këtë skuadër është bërë gabimi që nga fillimi edhe deri tani. Në fund, Pontreli shpreson që të rikthehet të marrë drejtimin e skuadrës, ndërsa ka dhënë edhe një mesazh për presidentin Bardhi.

Postimi i Marco Pontrellit:

KRIMI I KONSUMUAR!!!!! Nuk kam fjale, por sic pritej e vetmja qe paguan eshte PRINCESHA e nderuar….TURP TE GJITHEVE! Insistoja të rikrijoja ndjenjën e përkatësisë tek tifozët, tek yjet e vjetër, marrëdhëniet me shtypin. Amatorë do thoja për ju, që varrosët sukseset e mia. Kurorëzuat këta njerëz që me çmendurinë dhe paaftësinë e tyre e dërguan skuadrën këtu.

Një skuadër e ndërtuar gabim që në momentin e parë, trajnerë të rinj pa eksperiencë, me këtë të fundit italiani më i keqi nga të gjitha, nga ana tjetër nëse ishte profesionist i vlefshëm nuk e pranonte një kaos të tillë mbi të gjitha nuk kishte nevojë për Shqipërinë, ishte në Itali. Numrat ne futboll flasin zoterinj, si gjithmone unë dhe për ata qe me njohin gjithmone e kam fytyren për cdo gjë por sot mendoj seriozisht se kam bërë zgjedhjen e gabuar të jetës time dhe me vjen turp të shikoj veten time.

Edhe sikur te mos kisha shumë alternativa, do te kisha luftuar deri ne fund, po të mos kisha pasur pengesa te veshtira per te luftuar duke qene i huaj, shpresoj qe ata qe e kane menduar kete te nderrojne mendje dhe t’i japin vlere punes sime dhe te gjitheve. Si shërbëtore i saj shpresoj te krijohen kushtet qe te rikthehem të shërbej dhe ta çoj Dinamon aty ku ishte planifikuar, kush e di!!!!

Por nëse kjo ndodh një ditë, unë do të jem shumë më i përgatitur për të mbështetur këtë princeshë të dashur kundër mashtruesve dhe tradhtarëve të larvave, për të përfunduar, do të doja të shpenzoja një keqardhje për Ardin. Përtej ngjarjeve të njohura civile, sepse ai nuk është një person i gabuar, por merr përgjegjësi për gjithë këtë kërdi, mjaftonte të më dëgjonte, DINAMO nuk është kafe, por një diamant i ç’muar që duhet lustruar çdo moment për ta bërë të shkëlqejë gjithnjë e më shumë !!!!! Nese ka nje fat mes meje dhe teje atehere ai do te shkëlqejë ….. FJALA