Në ndeshjen mes Vllaznisë dhe Partizanit kishte vetëm një moment të diskutueshëm. Latifi do të rrëzohej në zonë dhe kërkonte penallti, me pamjen e paqartë që la vend për dyshime.

Ne kete moment, nuk hyri ne loje as sistemi VAR, nderkohe qe arbitri Xhaja vazhdoi lojen duke mos e konsideruar nderhyrje te parregullt ate ndaj Latifit. I ketij mendimi eshte shfaqur edhe nje emer i njohur i arbitrimit shqiptar, Bujar Pregja.

Gjate movioles se bere në emisionin “Skaner” që transmetohet në “MCN TV”, Pregja është shprehur se vendimi i arbitrit për të vazhduar lojën ishte i saktë.

“Nuk ishte penallti. Të dy lutojnë për topin dhe kush e ka goditur i pari nuk mund të jem i sigurt. Por nuk ka as shtytje dhe as pengim për Latifin”, tha Pregja./SHKODRA-SPORT.COM/