Vllaznia do të luajë ndaj Skënderbeut, në ndeshjen e kësaj jave. FSHF ka planifikuar që kjo ndeshje të zhvillohet të shtunën, pikërisht për llogari të javës së 31-të të Abissnet Superiore.

Kështu, Skënderbeu e ka të qartë që tani se do të vuajë mungesën e madhe të sulmuesit Elvi Berisha, i cili mori një karton të kuq në takimin e javës së 30-të ndaj Egnatias.

Korçarët do të luajnë ndeshjen përballë Vllaznisë pa të dhe kështu trajneri Gega nuk do ta ketë në dispozicion sulmuesin. Nje mungese kjo shume e rendesishme per korçaret, duke ditur vlerat e lojtarit ne fjale.

Kartoni i kuq i marrë në ndeshjen e fundit ndaj Egnatias, i kushton shumë Berishës, pasi do ta ketë të pamundur që të luajë në këtë takim. Një mungesë e rëndësishme për korçarët, pasi sulmuesi i majtë është një pikë kyçe në formacion.
Maringlen ZHIVANI