Silvio Zogaj e nisi titullar ndeshjen kundër Tiranës, të cilën Kastrioti arriti ta fitonte me rezultatin 1-0. Kjo sfidë ishte e vlefshme për javën e 30-të të Superiores dhe krutanët treguan edhe një herë që do të luftojnë deri në fund denjësisht për të qenë në Europë. Lojtari i Kastriotit ka bërë një postim në rrjetet sociale duke bërë filozofin.

“Përrallat janë më se reale, jo sepse na thonë se dragonjtë ekzistojnë, por sepse na thonë se dragonjtë mund të munden”, shkruan ai në diçiturën e fotos së postuar në rrjetet sociale.

Kujtojmë që deri tani 24-vjeçari është aktivizuar në 13 ndeshje, 11 prej të cilave i ka nisur nga minuta e parë. Edhe pse nuk ka mundur të shënojë, duhet thënë që lezhiani ka bërë paraqitje pozitive.

Tek Kastrioti ai ka gjetur veten, ndryshe nga Teuta ku hapesirat e aktivizimit kane qene shume te pakta dhe per kete arsye, ai tashme ndjehet shume mire