Pas 5 fitoreve rradhazi, Vllaznia U21 eshte ndalur sot me nje humbje, por qe ne fakt ka qene nje humbje e cila i ka “djegur” sepse ka humbur me rezultatin 4-0 ndaj ekipit kryesues te kampionatit, Bylisit.

Ndeshja eshte luajtur pasditen e sotme ne Ballsh dhe eshte dominuar nga vendasit. Ata kane shenuar ne pjesen e pare me ane te futbollistit Fall Babacar ne minuten e 34-te dhe me kete gol do te mbyllej kjo pjese.

Ne te dyten do te ishte shkodrani Aleksander Trumçi qe do te dyfishonte shifrat ne minuten e 53-te ndersa dy golat e fundit do te shenoheshin nga Xhoi Carkanji dhe perfundimisht 4-0 per Bylisin qe vazhdon te kryesoje me merite renditjen.

Ne rradhet e tij perveç Trumçit qe ka shenuar nje gol, kane luajtur edhe dy shkodranet e tjere Eridon Qardaku dhe Joald Ivziku, ndersa ne pjesen e dyte eshte aktivizuar edhe Roland Shkreli, ndersa Marcelino Preka nuk ka luajtur ne kete ndeshje.

nderkohe formacioni i Vllaznise ne kete ndeshje ka qene ky: Shkoza, Peku, Shimaj, Pusi, Dulaj, Dede, Panos, Hoxha, Bizi, Leka dhe Muliu. Ndersa ne pjesen e dyte jane aktivizuar edhe Troshani, Bushaj, Aliu, Osmani e Pishinxa./SHKODRA-SPORT.COM/