Angel Di Maria është një opsion real dhe Juventusi po e mendon mirë transferimin e tij në përfundim të këtij sezoni.

Sulmuesi anësor largohet me parametra zero nga PSG dhe bardhezinjtë mund ta bindin argjentinasin.

Për Nicolo Zaniolo duhet paguar për kartonin dhe nuk është një mision i lehtë transferimi i tij.

Problemi për Di Maria është paga 10 milionë euro që ai merr për momentin, por në Itali mendojnë se pretendimet e tij mund të ulen nëse i ofrohet një kontratë 2-vjecare.