Partizani arrin një fitore të rëndësishme në garën për Europën, duke mundur në “Selman Stërmasi” Dinamon në një derbi që dhuroi shumë emocione.

Sfida nisi mjaft mirë për të kuqtë, të cilët kaluan në avantazh të dyfishtë pas vetëm 30 minutash lojë. Gjithsesi sfida u hap shumë shpejtë, pasi Ibraimi realizoi një 11-metërsh dhe në të njejtën kohë, Matondo doli me karton të kuq për t’i lënë “Demat” me 10 lojtarë.

REZULTATI:

PARTIZANI 3-1 DINAMO

Stenio Xhunior 26′, Cara 30′, 90+1′ / Ibraimi (P) 38′