Tirana, por jo vetèm ajo, e sheh Vilazniné si supermarkaten e loitarève. Pas Ardit Krymit deshira eshte per nje tjeter lojtar te kuqebluve.

“Panorama Sport” zbulon se bèhet fjale per Erdenis Gurishtén, Kapiteni I VIlaznise eshte nje nga lojtaret me te mirè ne rolin e ti dhe njè futbollist qè çdo skuader e dèshiron ta kete nè ekip.

Bardheblute mèsohet see kane kontaktuar mbrojtèsin, por lojtari ka edhe nje vit kontrate me Vllaznine dhe eshte e pamundur té bashkohet me Tiranen.

E vetmja mundési per Tiranén eshtè qè ti bleje kartonin lojtarit shkodran. Ne fakt. Gurishta èshté nje deshire e vietèr e kryeqytetasve. Edhe vitin e titullit te 25-té para ndeshjes me Jang Bojsin, Tirana e kerkoi borxh, por marrêveshja mes dy klubeve nuk u arrit.

Ndérkohé, Ardit Krymi èshte nje déshire tjeter e Tiranes por mesfushorit qe i mbaron kontrata nè fund tè majit, pritet te firmose ne Bjellorusi.