Bashke me sfiden Kastrioti- Egnatia, ajo Vllaznia- Skenderbeu qe do te startoje ne oren 16.45 ne stadiumin “Loro Boriçi”, do te mbyllin javen e 31-te te “Abissnet Superiore”.

Sa i takon perballjes ne mes shkodraneve dhe korçareve, mesohet se ajo do te drejtohet nga arbitri i kolegjiumit te Tiranes Kreshnik Bajramaj, ndersa asistente te tij do te jene tiranasi tjeter Denis Agaraj dhe durrsaku Herald Lisaku.

Arbiter i katert do te jete laçiani Klodian Prenga, ndersa ne sistemin VAR do te jete durrsaku Florian Lata dhe ne AVAR durrsaku tjeter Rexhino Mersinasi. Vezhgues i arbitrave do te jete laçiani Sokol Çekaj ndersa delegat i FSHF-se Bujar Pregja.

Duhet thene se perpos shkodraneve, edhe korçaret kane patur pretendime per arbitrimin ne kete sezon dhe jo me larg se javen e kaluar trajneri Gega ka akuzuar jo pak arbitrin Meta.

Si rrjedhoje pritet qe sot te kete drejtesi ne fushen e lojes, ne menyre qe takimin ta fitoje skuadra me e mire. Te pakten, kjo eshte ajo qe kerkojne te dy ekipet./SHKODRA-SPORT.COM/