Pasditen e sotme jane mbyllur ndeshjet e javes se 31-te te Superliges dhe tashme ato do t’i lene vendin atyre te javes se 32-te, ndeshje qe do te luhen ne mesjave.

Takimi Dinamo- Vllaznia ishte planifikuar per t’u luajtur pasditen e se merkures, por lajmi me i fundit eshte se kjo ndeshje eshte shtyre me 24 ore. Pra do te luhet diten e enjte ne te njejtin orar, 16.45.

Ende nuk eshte e qarte pse ka ndodhur kjo shtyrje nderkohe qe takimi do te luhet ne “Elbasan Arena”. Ndeshjen pas kesaj, shkodranet do ta luajne pastaj te henen ne Shkoder ndaj Kukesit.

Ja kalendari i plote i ndeshjeve te javes se 32-te:

Te marten 16.45

KUKESI- PARTIZANI

Te merkuren 16.45

SKENDERBEU- KASTRIOTI

EGNATIA- LAÇI

TIRANA- TEUTA

Te enjten 16.45

DINAMO- VLLAZNIA