I huazuari i Chelseas, Armando Broja, mund të jetë njeriu për të zgjidhur mungesën e sulmuesve të West Hamit, thotë heroi i “Hammers”, Anton Ferdinand.

Produkti 20-vjeçar i akademisë Cobham po shijon një periudhë të suksesshme si huazim në ekipin tjetër të Premier League, Southampton.

Broja ka nëntë gola në emrin e tij në atë që ka qenë sezoni i tij i parë në ligën më të mirë.

Aftësia e tij teknike e patëmetë, vrapimi i fuqishëm dhe sy për gol ka tërhequr interesin nga një mori klubesh të mëdha.

Dyshja gjermane e Bayern Munichut dhe Borussia Dortmundit kanë regjistruar interesim për shqiptarin.

Arsenali gjithashtu thuhet se synon talentin e mrekullueshëm të Chelseat.

Por heroi i West Ham Ferdinand thotë se “Hammers” duhet të jenë në garë për Broja, me klubin që aktualisht ka mungesë të sulmuesve.

Ferdinand beson se Broja mund të sigurojë mbulim dhe konkurrencë të mirë për Antonion, si dhe të sigurojë të ardhmen afatgjatë të “Hammers” në atë pozicion.