Mesfushori me origjinë shqiptare i cili përfaqëson kombëtaren e Belgjikës, Adnan Januzaj, duket se ka ndryshuar mendje për Napolin dhe ka kthyer sytë nga rinovimi i kontratës me Real Sociedadin.

Pas rinovimit me mesfushorin spanjoll, David Silva, duket se klubi spanjoll tashmë po punon për të mbajtur në ekip edhe Januzajn, duke i ofruar një kontratë deri në 2025, me opsion për ta zgjatur dhe një vit.

Kjo gjë duket se i ka prishur punë De Laurentis, i cili tashmë duhet të kërkojë një zëvendësues tjetër për Insinjen.