Vllaznia ne basketboll per meshkuj merr edhe nje tjeter fitore ne kampionat dhe rikonfirmon edhe njehere tjeter momentin e mire qe po kalon ne prag te nisjes se fazes play-off.

Pasditen e sotme ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” eshte luajtur ndeshja e prapambetur e fazes se dyte te kampionatit, ajo ndaj Teutes dhe ne fund te saj Vllaznia ka fituar me rezultatin 77-70.

Duhet thene se ka qene nje ndeshje e dominuar nga fillimi e deri ne fund prej basketbollisteve shkodrane qe treguan nje forme te mire sportive dhe duke dominuar edhe ndaj durrsakeve qe mbajne me merite vendin e pare te renditjes.

Kjo e sotmja ka qene fitorja e peste ne gjashte ndeshjet e fundit qe skuadra drejtohet nga trajneri Damian Bekteshi duke treguar edhe njehere tjeter se ai eshte “ilaçi” i kesaj Vllaznie,

Vllaznia ne fund te fazes se dyte te kampionatit eshte renditur ne vendin e trete dhe ne gjysmefinale te play-off do te ndeshet me Tiranen. Ndeshja e pare kunder ketij kundershtari do te luhet te merkurne ne kryeqytet dhe padyshim qe shkodranet do te tentojne fitoren./SHKODRA-SPORT.COM/