Vllaznia U19 ne volejboll per te rinj nuk ia ka dale te shpallet kampion i Shqiperise per sezonin 2021-2022. 19 vjeçaret shkodrane kane luajtur pasditen e djeshme ndeshjen e trete finale ndaj ekipit te Partizanit me rezultatin 3-0.

Ky takim eshte luajtur ne pallatin e sportit “Asllan Rusi” te kryeqytetit dhe eshte dominuar nga te kuqte qe jane treguar me te sakte duke e fituar me rezultat te paster ate.

Partizani e kishte fituar finalen e pare ne fushen e tij me rezultatin 3-2, ndonese ishte Vllaznia ajo qe udhehiqte 2-1 fillimisht dhe me pas permbysi gjithçka.

Ne finalen e dyte, ate te luajtur ne Shkoder, ishte Vllaznia qe luajti me mire duke fituar 3-1 dhe duke barazuar numrin e fitoreve ne keto ndeshje dhe duke bere qe te luhet dhe finalja e trete, ne te cilen kane qene te kuqte ata te cilet jane treguar me te sakte duke fituar dhe duke merituar titullin kampion.

Tashme do te jete rradha e Vllaznia U21 per te shpetuar sezonin dhe per t’u shpallur kampione, ne ndeshjen e trete finale ndaj Erzenit e cila do te luhet sot ne oren 14.00 ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”./SHKODRA-SPORT.COM/