Eridon Qardaku merr kreun e golashënuesve të Kategorisë së Parë. Me “pokerin” që i shënoi Butrintit, shkon në kuotën e 18 rrjetave.

Pasi Bylisi u ngjit dhe morën titullin, tashmë sulmuesi do edhe një trofe personal. “Jam i lumtur që skuadra u ngjit në Superiore dhe morëm titullin e Kategorisë së Parë. Ka qenë një punë mjaft e mirë dhe ne e kemi dominuar garën.

Jam shumë i lumtur që brenda vitit rikthehemi në elitë. Kjo festë është legjitime. Jemi një grup shumë i mirë djemsh të rinj të talentuar dhe të gjithë janë përpjekur që të bëjnë maksimumin.

Golat e mi? Pasi realizuam synimet që kishim me ekipin, e dua edhe ‘Këpucën e Artë”. Është një trofe prestigji në aspektin personal, do të jem shumë i lumtur”, u shpreh shkodrani i ballshiotëve.