Superiorja do të kthehet në mesjavë me pesë sfidat e radhës dhe Vllaznia do të përballet me Dinamon, skuadër e cila është shumë pranë rënies një kategori më poshtë.

Në këtë takim, ndryshe nga ndeshja me Skënderbeun, trajneri Elvis Plori do të ketë dy alternativa më shumë në ekip pasi kthehen Krymi dhe Gjurgjeviç.

Ndeshja do të luhet në “Elbasan Arena” ditën e enjte.