Atletika shkodrane na ka dhuruar nje lajm shume te mire diten e sotme. Kryetrajneri i ekipit te Vllaznise Albert Marashi me ane te nje postimi te bere ne rrjetet sociale, ka bere te ditur se javen e ardhshme ne Shkoder do te zhvillohen garat e Kupes se Shqiperise.

“Pas shume vitesh rikthehet “KUPA E SHQIPERISË” ne Shkoder. Aktivitet i cili do te zhvillohet ne pisten e stadiumit “Loro Boriçi” me date 10/05/2022.

Atletet e Vllaznis synojne te perserisin suksesin e 14 radhazi ne kete aktivitet, nen drejtimin e trajnereve: Albert Marashi, Dorjan Tafa, Bruno Rrotani dhe Jetmir Jahaj”.

Ky aktivitet do te zhvillohet ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe pritet te ndiqet me interes edhe nga sportdashesit shkodrane te cilet kane vite pa pare gara atletike ne kete ambjent.

Garat do te nisin ne oren 15.00 dhe do te zgjasin deri rreth ores 19.00 teksa ne piste do te jene si atletet meshkuj ashtu edhe femrat, ne perpjekjet e tyre per te zene vendet e para ne garat individuale, por edhe per t’u dhene pike ekipeve te tyre per t’u shpallur fitues te ketij aktiviteti./SHKODRA-SPORT.COM/