Shtyhet sërish festa e titullit për Tiranën. Bardheblutë nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 ndaj Teutës, i pamjaftueshëm për t’i dhuruar titullin e 26-të në histori ekipit kryeqytetas, pasi Laçi fitoi 0-1 përballë Egnatias.

Distanca me bardhezinjtë kurbinas është 10 pikë, kur kanë mbetur për t’u luajtur edhe katër javë. Ekipi durrsak e nisi mirë ndeshjen, por golin e gjeti Tirana me anë të Vesel Limajt pesë minuta përpara fundit të ndeshjes.

Visar Bekaj kreu pritje të bukura ndaj Hebajt dhe Emiliano Vilës, ndërsa Qirko frenoi Taulant Seferin. Arapi hodhi në fushë Sebino Plakun, i cili realizoi golin e barazimit me kokë në minutën e 73-të.

Në fund nervat tradhtuan Redon Xhixhën, i cili u ndëshkua me karton të kuq nga Laver Alla. Përfundimisht 1-1 në “Selman Stërmasi”, me popullin bardheblu që duhet të presë sërish për të nisur festën e titullit kampion. Sfida e radhës është derbi ndaj Partizanit…