Reali i Madridit arriti një fitore spektakolare ku arriti të kalonte në finalen e Championsit pasi mposhti Sitin me rezultatin 3-1.

Fitorja e “Los Blancos” mori shumë reagime nga bota e futbollit, ku edhe vetë Mesi nuk mund të mungonte me një koment për rivalët e përjetshëm të Barcelonës.

Ky koment i argjentinasit u bë publik nga miku i tij dhe ish-futbollisti Kun Aguero, i cili zbuloi për “ESPN”, kanalin televiziv ku ishte i ftuar për të komentuar ndeshjen se Mesi i kishte dërguar një mesazh pas përmbysjes së madrilenëve.

“Mos bëni shaka, nuk mund të jetë e vërtetë.”, ishte ajo çka 7-herë fituesi i “Topit të Artë” i kishte shkruar Agueros.