Dinamo dhe Vllaznia luajnë sot në 16:45 për javën e 32 në Superligë. Dueli i “Elbasan Arena” vlen për objektiva të ndryshme, me miqtë e Elvis Plorit që kërkojnë vendin e katërt.

Për kuqeblutë është jashtë Latifi, që nuk ka mundur të rikuperohet nga dëmtimi i ndeshjes së shkuar. Në fushë Krymi dhe Kruja. Kjo do te beje qe te kete levizje ne formacion.

Skema e kuqebluve pritet te jete ajo 4-2-3-1, me Krujen, Da Silven dhe Ardit Hoxhajn ne mbeshtetje te sulmuesit kryesor te ekipit- Aralices.

Vllaznia do ta kerkoje me ngulm fitoren ne kete ndeshje sepse vetem keshtu mund te arrije objektivin e saj ne kampionat dhe per kete arsye, sot i duhet te parakaloje Kukesin ne renditje.

Formacioni i mundshëm:

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Bulatovic, Hakaj, Krymi, Jonuzi, Kruja, A. Hoxhaj, Da Silva, , Aralica