Dinamo dhe Vllaznia do te zbresin ne fushe ne oren 16.45 ne stadiumin “Elbasan Arena” per te zhvilluar perballjen e fundit te javes se 32-te te “Abissnet Superiore”.

Tashme te dy skuadrat kane percaktuar edhe formacionet me te cilat do te kerkojne suksesin ne kete ndeshje teksa verehen edhe ndryshime nga ato çfare ishte menduar te luanin trajneret Vanoli dhe Plori.

Dinamo ka zgjedhur ta nise ndeshjen me kete formacion: Simoni, Prodani, Imami, Sidibe, Malikji, Fejzulla, Mija, Haxhiu, Demiri, Ibraimi dhe Reginaldo.

Vllaznia nderkohe do te luaje me kete 11-she: Zogoviç, Gurishta, Adili, Bulatoiç, Hakaj, Krymi, Jonuzi, Da Silva, Kruja, A.Hoxhaj dhe Aralica.

Shkodranet duken me te vendosur per te kerkuar fitoren sepse kane me shume ambicje per te arritur objektivin e tyre, nderkohe edhe Dinamo ne fakt nuk deshiron ta mbylle ketu kampionatin./SHKODRA-SPORT.COM/