Dinamo dhe Vllaznia përballen me njëra-tjetrën në sfidën e javës së 32-të të Kategorisë Superiore, me ndeshjen që do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”.

Vetëm një fitore do ta bënte ende Dinamon të shpresonte te mbijetesa, me “Nëndetësen” që renditet në vendin e fundit të tabelës me 23 pikë.

Vllaznia nga ana tjetër me një tre-pikësh do të shkonte në vendin e katërt të renditjes, me vetëm një pikë diferencë nga Partizani në garën për një vend në Kupat e Europës.

LIVE DINAMO-VLLAZNIA 0-0