Ka perfunduar gjysma e pjeses se pare te ndeshjes ne mes Dinamos dhe Vllaznia e rezultati vazhdon te jete i barabarte 0-0 ne “Elbasan Arena”. Shkodranet duken disi me kerkues dhe rastin me te mire per shenim e kane patur ne ’15 me ane te Aralices por qe eshte ndalur nga portieri Simoni.

Dinamo – Vllaznia 0-0 (“Elbasan Arena”)

15′ – E pavëmendshme mbrojtja e Dinamos, përfiton Aralica, por devijon në shtyllën e parë Simoni.

13′ – Shumë mbi tra goditja e Da Silvas nga distanca.

7′ – Del rrezikshëm përpara Dinamo, Haxhiu provon prirët me portën, pa shënjestrën e duhur.

1′ – Nis takimi në “Elbasan Arena”

Formacionet:

Dinamo: Simoni, Malikiji, Mija, Imami, Prodani, Fejzulla, Sidibe, Demiri, Ibraimi, Haxhiu, Reginado.

Trajner: Rodolfo Vanoli.

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Bulatovic, Hakaj, Krymi, Jonuzi, Kruja, Da Silva, Hoxhaj, Aralica.

Trajner: Elvis Plori.