Prej ditesh opinioni sportiv shqiptar dhe ne mbare boten jane duke folur per permbysjen fantastike te Real Madrid ndaj Mancester City ne gjysmefinalen e Champions League.

Por sot do shkruajme per nje skuader shqiptare e cila pak vite me pare do te luante nje miqesore pikerisht ndaj madrileneve ne Tirane. E kemi fjalen per Gramozin e Ersekes.

Ka ndodhur ne vitin 2010, nderkohe qe kjo skuader diten e diele do te ndeshet me Aden e Velipojes ne ndeshjen e play-out te kategorise se dyte.

Ajo do te luhet ne oren 15.00 ne kompleksin e ekipeve kombetare ne Kamez dhe skuadra qe do te fitoje do te siguroje qendrimin ne kategorine e dyte te futbollit shqiptar edhe per sezonin e ardhshem.

Nderkohe skuadra qe do te humbase, do te kete edhe nje mundesi tjeter per ta siguruar kete qendrimi. Do te luaje ndaj skuadres se renditur ne vendin e trete ne kategorine e trete- Delvines.

Tek Ada kane dite qe po pergatiten per sfiden e se dieles ndaj Gramozit teksa do te synojne fitoren, per te shmangur ndeshjen tjeter dhe per te siguruar menjehere qendrimin ne kete kategori. Trajneri Shytani bashke me futbollistet e tij besojne tek suksesi./SHKODRA-SPORT.COM?