Suarez tashmë e ka njoftuar trajnerin e Barcelonës, Xavi, se dëshiron të rikthehet raportojnë mediat spanjolle.

Uruguaiani luajti për Barçën nga viti 2014 deri në vitin 2020.

Ai luajti 293 ndeshje për Barcelonën dhe shënoi 198 gola. Në shtator të vitit 2020, ai veshi fanellën e Atletico Madridit.

Me Atletico Madrid, Suarez luajti gjithsej tetëdhjetë ndeshje dhe shënoi 34 gola.