E ka kaluar “finalen” e pare ndaj Gramshit pa e luajtur fare per shkak te perjashtimit te kesaj skuadre nga ana e Federates Shqiptare te Futbollit dhe si rrjedhoje, Veleçiku behet gati per nje sfide tjeter.

Si rrjedhoje “finalja” e pare e vertete per koplikasit do te luhet diten e diele. Ata do te kene perballe ekipin e Orikut, i cili kaloi ne ndeshjen e pare Aden.

Sektori i Garave prane Federates ka vendosur qe kjo ndeshje te luhet diten e diele ne oren 15.00. Njekohesisht eshte caktuar edhe stadiumi ku do te luhet ajo, pikerisht ne stadiumin “Nexhip Trungu” te Cerrikut.

Kjo konsiderohet ndeshja finalja e grupit A, por edhe ne rast fitoreje, per Veleçikun nuk do jete siguruar ngjitja ne kategorine e pare. Kjo sepse ai do te luaje edhe nje tjeter tjeter.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Haris Lika do te luaje me te 11-ten e kategorise se pare, qe per momentin mbahet nga Besa. Kjo do te thote se per te jane edhe dy “finale” per t’u luajtur, megjithate e gjithe vemendja eshte e perqendruar tek sfida e se dieles ndaj Orikut./SHKODRA-SPORT.COM/