Mançester Junajtid ka pësuar një humbje poshtëruese në ndeshjen e ditës së sotme, ku është mundur nga Brajton me rezultatin 4-0 në transfertë.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 në favor të vendasve, të cilët menduan shpejtë për të shuar çdo shpresë të Junajtid duke shënuar dhe tre herë të tjera brenda 15 minutave të para të pjesës së dytë.

Skuadra e Ronaldos gjendet kështu në vendin e 6-të renditjes, matematikisht jashtë zonës Champions për shkak të diferencës me pikë nga vendi i katërt me ende një ndeshje ende për të luajtur.

REZULTATI:

Brajton 4-0 Mançester Junajtid

Kajsedo 15’, Kukurela 49’, Gros 57’, Tosard 60’