Zlatan Ibrahimovic ka ndryshuar mendje se kush është më i mirë mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit.

Në një intervistë për ESPN, Ibrahimovic vlerësoi mentalitetin e Cristianos.

“Nuk kam parë kurrë një lojtar me mentalitetin e Ronaldos”, tha Ibrahimovic.

“Ai e ka dëshmuar veten në tre ligat më të vështira në botë. Ndërkohë, disa lojtarë nuk mund të shkëlqejnë as në një nga ligat më të këqija si Ligue 1”.

Këtu Ibrahimovic po ngacmon qartë Messin. Sidoqoftë, lëndimi i Messit dhe lufta kundër Covid-it i kanë kufizuar performancat e tij këtë sezon.

Messi luajti vetëm 31 ndeshje, por megjithatë mori pjesë në 22 gola (9 gola, 13 asistime).