Tifozet shkodrane kane perjetuar mbreme emocione te shumta ne ndeshjen e dyte gjysmefinale te kampionatit te basketbollit per meshkuj ne mes Vllaznise dhe Tiranes.

Mbeshtetja e tyre e ndihmoi skuadren shkodrane qe ta fitonte kete ndeshje te dyte dhe te shkonte ne finale, sukses qe e arrin pas plot 5 vitesh.

Tashme tifozet e Vllaznise mezi po presin ndeshjet finale kunder Teutes, ku basketbollistet kuqeblu do te mundohen te bejne me te miren e tyre per te rikthyer titullin kampion ne Shkoder.

Perballja e pare e serise prej 5 finalesh siç dihet do te luhet ne pallatin e sportit “Ramazan Njala” te Durresit, per shkak te renditjes me mire te Teutes pas perfundimit te fazes se dyte te kampionatit.

Por kur do te luhet kjo finale e pare? “Shkodra Sport” eshte interesuar per kete gje dhe ka mesuar se deri sonte nuk ka marre asnje informacion nga Federata Shqiptare e Basketbollit per kete gje.

Ideja eshte nese do te luhet te merkuren apo ne fund te javes, megjithate perderisa ekipet ende nuk jane lajmeruar, kjo do te thote se me te ngjare, kjo perballje e pare do te luhet te shtunen ose te dielen qe vjen./SHKODRA-SPORT.COM/