Erling Haland është një ndër emrat më të përfolur të merkatos me zërat për një transferim të sulmuesit te skuadra angleze e Mançester Sitit. Për të folur në lidhe me këtë çështje ka menduar dhe vetë drejtori sportiv i Dortmund.

I pyetur nga “Sport1”, Kehl ka treguar se në javën e ardhshme pritet të merret përgjigja përfundimtare lidhur me atë që do të jetë klubi ku Haland do të vazhdojë karrierën.

“Situata e Erling Haland? Them se do të këtë më shumë qartësi në javën e ardhshme.

Sezoni është drejt fundit, ka ardhur momenti i zgjedhjeve.

Shanset për një qendrim të tijin në klub janë të pakta.”, u shpreh Kehl.