Teuta pret në shtëpi Egnatian në sfidën e javës së 33-të të “Abissnet Superiore”, me skuadrat që kërkojnë fitoren për të shmangur zonën “play-out”.

“Djemtë e Detit” ndodhen 6 pikë larg rrogozhinasve dhe me një fitore mund të sigurojnë matematikisht mbijetesën dhe mund të afrohen me Partizanin e vendit të tretë me 6 pikë.

Nga ana tjetër, Egnatia mund ta shkurtojë distancën me tre pikë në rast fitoreje dhe në sfidat e mbetura mund të provojë shanset e saj për të shmangur zonën “play-out”.

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA: Qirko, Aleksi, Hebaj, Ivanoviç, Kotobelli, Daci, Beqja, Jazxhi, Idrizaj, Peposhi, E. Vila.

Trajner: Renato Arapi

EGNATA: Puja, Ymerlilaj, Krasniqi, Xhekson, Majkëll, Krivanjeva, Shyti, Delarxhe, Allmuça, Lila, Pedro Augusto.

Trajner: Zekerija Ramadani