I respektuar z.kryeminister!

Sot u informova se Interpol paska dhene urdher arresti per hajdutin me fame boterore Robert Prodani, anetar i Partise Socialiste qe ju kryesoni dhe ne te njeten kohe funksionar ne rang drejtorie ne administraten shteterore qe ju e drejtoni si Kryeminister.

Kam degjuar te flitet per personin tuaj, si ish-basketbolist i perfaqesueses shqiptare, si piktor, si tifoz i deklaruar i Juventusit dhe ish-futbollistit te saj Kristiano Ronaldo, po çka kam degjuar se jeni zhgenjyer nga zonja e Italise dhe po preferoni nje tjeter klub te mirenjohur, Bajern i Mynihuit. Gjera qe ndodhin me shume kryeministra qe duan te krijojne vemendje, kur vete qytetaret e tyre i kane jashte vemendjes.

Nuk po merrem me problemet qe ka vendi i juaj, por me shqeteson nje fakt qe ky hajduti qe me ka dhunuar ne tri vite dy here shtepine time e plot. 40 here ne gjithe Spanjen, u respektoka nga madheria e juaj duke i dhene ofiqe zyrtare, kur opozita e juaj ju paska sinjalizuar se hajduti i Carim Benzema qenka drejtori i nje drejtorie jo pak me rendesi, Robert Prodani.

Menjehere sapo u njoha me emrin e Prodanit hyra ne internet ne faqet e disa portaleve opozitare dhe mesova se personi i juaj paska ne gjak qe te bashkepunoje me hajdut te ketij kalibri, pasi ministra, zv. ministra, drejtore, bile edhe deputete qenkan arrestuar e denuar jo vetem gjate ketyre 9 viteve qe ju jeni nr. 1 i Shqiperise, por edhe ne vazhdim te muajve te ketij viti.

Une jam koshient se ky kontigjent hajdutesh nuk ka komunikim direkt me ju, por perderi sa shoket e Prodanit jane te perferuar te punojne ne adimistraten tuaj, dikush ju hynka nen shale, pasi me thane se je i gjate mbi dy meter.

Por qe ky lajm per arrestimin e Prodanit ka mbushur faqet e shtypit spanjol, une personalisht mbetem akoma me emocionet i fitores historike te gjysme finales se Champions League ndaj Mancester Sitit dhe atij episodi qe befasoi Bernabeun.

E kam fjalen tek tifozet shqiptare qe me flamurin tuaj kuq e zi, nepermjet shokut te tyre, turkut Gokhan nderprene per pak minuta ndeshjen duke me perqafuar me ate shpalosje madheshtore te flamurit Kuq e Zi me Shqiponjen legjendare.
Dhe do te ishte ky episod qe solli permbysjen e rezulatit ne favorin e Realit kur une pas tre minutave shenova golin me penallti.

Te gjthe me kane thene se ai Flamuri me i bukur i Botes ka qene nje ogur per ju e Realin. Ndaj i respektuari Kryeminister, i admiroj shqiptaret ketu ne Madrid per fisnikerine e tyre, por jo me to kete Prodanin, qe ju edhe pse keni qene dijeni te vjedhjes se shtepise time e te disa pronave te spanjolleve te pafajshem e keni shperblyer me ofiqe zyrtare.

Rasti i Prodanit nuk e zhbene ate flamur ne zemren time por ju takon ju ta mbani te paster e te panjollosur. Ai flamur jam i bindur se edhe ne finalen 25 majit te Conference League ne AIR ALBANIA do te jete me i bukuri i Botes..
Me rrespekt
Karim Benzema

(Kjo leter eshte imagjinate e imja por konkrete dhe e pakundershtueshme se me çfare aventurieresh perfaqesohet ne politike kryeministri Edi Rama).
NAMIK MEHMETI
FIRENZE 7.O5.2022