Cadena Cope” ka plasur “bombën”, Mbappé ndodhet në Madrid i shoqëruar nga Achraf dhe vëllai i ish-skuadrës së bardhë, Nabil. Ylli i PSG-së po kalon disa ditë në kryeqytet, duke përfituar nga fakti se PSG ka të lirë deri të mërkurën dhe këtë të hënë është ndalur në restorantin Leña.

Një prezencë e Mbappe -së në Madrid që vë sërish në fokus objektivin e madh të Real Madridit për sezonin e ardhshëm. Prania e tij lëshon të gjitha llojet e thashethemeve më pak se dy muaj para përfundimit të kontratës së tij me PSG -në dhe përpara se lojtari të marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij.

Versioni zyrtar, megjithatë, është se vizita e tij është thjesht për qëllime të kohës së lirë. Edhe pse nga Franca u raportua se do të vinte edhe familja e tij për të parë Real Madridin, për momentin zhvendosja nuk ka ndodhur.

Ky udhëtim nga Mbappé në Madrid është një kapitull i ri në javët e fundit në të cilin telenovela Kylian ka përjetuar lloj-lloj situatash . Një seri ngjarjesh në të cilat rinovimi i tij me PSG-në madje u mor si i mirëqenë.

Disa lëvizje të fundit të të gjitha llojeve që, siç njoftoi “MARCA”, nuk e kanë ndryshuar aspak Real Madridin , i cili vazhdon të besojë se puna për nënshkrimin e lojtarit tashmë është kryer dhe se shumë shpejt mund të reflektohet me nënshkrimin e kontratës. atë në ekipin e bardhë nga sezoni tjetër.