Pas nje dite pushim, ekipi i Vllaznise i eshte rikthyer serish stervitjes duke filluar edhe pergatitjet per ndeshjen e rradhes, ate qe do te luaje diten e shtune ne kryeqytet ndaj Tiranes.

Ajo qe eshte pare ne senacen e sotme e cila eshte zhvilluar ne fushen sportive te Golemit, ka qene prania ne te edhe e tre futbollisteve te ekipit U19 te Akademise Vllaznia.

Behet fjale per mbrojtesin Flori Spahija, mesfushorin Rejan Alivoda qe eshte njekohesisht edhe kapiten i ketij ekipi si dhe sulmuesin Paulo Pjeshka.

Kuptohet qe thirrja e tyre ne ekipin e pare ne kete periudhe eshte thjesht sa per t’i motivuar sepse edhe vete keta lojtare per momentin jane te fokusuar tek play-off i kampionatit te te rinjve.

Vllaznia U19 do te luaje diten e diele ne Peze- Helmes ndaj “Football Republic” ndeshjen çerekfinale, kuptohet me synimin e qarte per te fituar dhe per te shkuar ne gjysmefinale./SHKODRA-SPORT.COM/