Atletik Club eshte mundur nga Tirana me shifrat 6-1, ne nje ndeshje te dominuar nga vajzat bardheblu. Skuadra bardheblu ishte dukshem me superiore ne kete ndeshje ndaj vajzave shkodrane.

Ne fakt, ishte nje ndeshje qe pa fillimisht shkodranet ne avantazh, me Iris Armokun, qe realizoi golin e pare dhe te vetem per Atletik Club. Megjithate, Tirana shenoi dy gola ne fraksionin e pare te lojes shume shpejt, duke permbysur rezultatin ne 2-1.

Golat e Tiranes ne pjesen e pare mbajne firmat e Kodres nga penalltia dhe Gjonit, ndersa ne pjesen e dyte ekipi bardheblu realizon serish edhe kater gola te tjere, me ane te Goros me nje dopiete, Agos dhe Kodres serish.

Perfundimisht, 6-1 per Tiranen, qe mund me nje fitore te thelle vajzat shkodrane. Pas kesaj humbjeje, Atletik Club renditet ne vendin e shtate ne tabelen e klasifikimit me 22 pike.
Maringlen ZHIVANI