Robert Lewandowski e ka ndarë mendjen për të ardhmen. Sulmuesi polak do që të largohet këtë verë nga Bayern Munich.

“Sport1” raporton se Lewandowski ka pasur një komunikim me drejtuesit e Bayern Munich dhe ua ka shprehur vullnetin e tyre.

Më herët “Bild” shkruante se bavarezët po mendojnë tashmë që ta shesin sulmuesin, çka e bën edhe më të qarta panoramën e asaj që po ndodh me polakun.