Mbyllet java e 34-të e “Abissnet Superiore”, e cila vendosi verdiktet finale për Dinamon dhe Egnatias, me “Nëndetësen” që zhytet në Kategorinë e Parë dhe rrogozhinasit që do të luajnë në “playout”.

Ndërkohë, në dy javët e fundit tashmë luhet për një vend në Europë, midis katër skuadrave.

Partizanit i duhen tre pikë për të siguruar zyrtarisht një vend në Kupat e Europës, ndërsa Kukësi, Vllaznia dhe Teuta, do të përballen deri në javën e fundit.

REZULTATET:

TIRANA 3-1 VLLAZNIA

EGNATIA 0-1 PARTIZANI

KUKËSI 2-1 DINAMO

KASTRIOTI 0-1 TEUTA

SKËNDERBEU 1-2 LAÇI

RENDITJA: