Kukësi ka arritur një fitore shumë të rëndësishme për Europën me suksesin 2-1 në ndeshjen e sotme kundër Dinamos.

Skuadra e Longos arriti të përmbyste gjithçka fillimisht me Lulajn dhe më pas me Ndrecën që shënoi golin e rezultatin final 2-1

Kukësi arrin kështu të ngjitet në zonën europiane të renditjes,me fitoren që e katapulton në vendin e 4-të, ndërsa me këtë humbje Dinamo është e rrëzuar matematikisht nga kategoria.

Rezultati final:

Kukësi 2-1 Dinamo