Tirana- Vllaznia qe do te luhet sot ne oren 17.15 ne stadiumin “Selman Stermasi” konsiderohet nje sfide shume delikate sidomos sa i takon ekipit shkodran per pretendimet qe ai ka per te siguruar nje vend qe do ta çonte ne Kupat e Europes.

Kjo ndeshje e vlefshme per javen e 34-te te Kategorise Superiore, i eshte besuar arbitrit fierak Kreshnik Cjapi. Asistente te tij nderkohe do te jene lezhjani Ridiger Çokaj dhe tiranasi Ani Koçiaj, ndersa arbiter i katert do te jete Daniel Vrapi po nga kryeqyteti.

Ne sistemin VAR nderkohe do te jete arbitri i FIFA-s, elbasanasi Enea Jorgji dhe ne AVAR tiranasi Alfred Shkreta. Vezhgues i arbitrave do te jete Ervis Peza ndersa delegat i Federates do te jete Marius Sulejmani.

Shkodranet presin drejtesi ne kete takim ku do te synojne deri ne fund fitoren per te mbajtur serish vendin e trete ne renditje, vend qe do ta çonte ate ne Kupat e Europes./SHKODRA- SPORT.COM/