Tirana pret në stadiumin “Selman Stërmasi” Vllazninë në sfidën e javës së 34-të të “Abissntet Superiore”, me shkodranët që janë të vetmit që i intereson fitorja.

Bardheblutë tashmë janë zyrtarisht kampion të Shqipërisë pas triumfit javën e kaluar me Partizanin dhe tashmë luajnë vetëm për statistika.

Nga ana tjetër, skuadra e drejtuar nga Elvis Plori, kërkon Europën nëpërmjetë kampionatit dhe fitorja javën e kaluar me Kukësin i ka dhënë zemër shkodranëve se mund ta arrijnë këtë objektiv.

LIVE TIRANA-VLLAZNIA 1-0
7′ Seferi