Partizani arriti një fitore të rëndësishme për Europën përballë Egnatias në transfertë, me këtë të fundit që qëndron zyrtarisht në zonën “playout”.

Miqtë arritën këtë fitore me një gol të Rrapajt në fundin e pjesës së parë, që qëlloi vendimtar për këtë ndeshje.

Partizani hedh kështu një hap të rëndësishëm për në Europë, duke përfituar dhe nga humbja e Vllaznisë me Tiranën.

Ndërsa Egnatia kështu qëndron zyrtarisht në vendin e 8-të të “playout” edhe pas humbjes së Dinamos ndaj Kukësit.

REZULTATI:

EGNATIA 0-1 PARTIZANI

45+1′ Rrapaj