Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Odise Roshi, ka gjetur golin e parë në Turqi me skuadrën e Bolusporit.

Një javë pas asistit që dha për Bekim Balajn, kësaj radhe Roshi gjeti rrugën e rrjetës, pas një ngatërrese në zonën kundërshtare në sfidën me Ankaraguçu, në minutën e 14’.

Ky gol i dha avantazhin Boluasporit, e cila e mbylli pjesën e parë në kryesim përballë vendit të dytë.

Gjithashtu Roshi ka dhënë dhe dy asiste me skuadrën e Bolusporit.