Teuta mori një fitore të rëndësishme në Kamzë përballë Kastriotit, duke u futur në garë për një vend në Europë.

Hebaj ishte ai që vendosi këtë sfidë me një gol të shënuar në minutën e 76’.

Kështu Teuta ngjitet në vendin e 6-të me tre pikë larg Kukësit dhe Vllaznisë.

Ndërsa Kastrioti zyrtarisht qëndron në Superiore, duke përfituar dhe nga humbja e Egnatias ndaj Partizanit.

REZULTATI:

Kastrioti 0-1 Teuta
76′ Hebaj