Vllaznia ka prezantuar diten e sotme trajnerin e ri Mirel Josa dhe ka qene vete presidenti Alban Xhaferi qe e ka bere nje gje te tille. Perpos elozheve ne adrese te eksperiences dhe sukseseve qe ai ka patur ne karrier, numri 1 i klubit shkodran ka bere edhe nje batute shume te bukur.

“Profesor Mireli e njeh Vllaznine mire, madje me shume eshte ai te Vllaznia sesa une sepse ka punuar rreth 3 vite me pare me te”- eshte shprehur Xhaferi.

Ne fakt ka te drejte sepse vete presidenti i klubit shkodran ende nuk i ka mbushur dy vjet qe eshte prane Vllaznise, nderkohe qe trajneri i sapoemeruar ka punuar me shume me kete skuader.

Kjo ndoshta ka qene arsyeja kryesore pse i eshte besuar ne keto momente drejtimi i Vllaznise ketij trajneri, i cili gezon nje respekt te madh ne Shkoder, pikerisht prej punes qe ka bere dy heret e tjera qe e ka drejtuar kete ekip./SHKODRA-SPORT.COM/