Sezoni aktual ende nuk eshte mbyllur, por ne media ashtu siç ndodh rendom, kane filluar te qarkullojne thashethemet e para per merkaton e veres. Ne fakt, ajo zyrtarisht nis me 1 qershor dhe skuadrat jane te fokusuara ne arritjen e objektivave te tyre per sezonin qe po mbyllet.

Megjithate mediat e kane filluar punen e tyre. Ndikuar nga vete lojtaret qe duan te hapin tregun, nga menaxheret apo dhe persona te tjere. Dhe nje gje e tille ka ndodhur edhe sot teksa ne fokus ka qene ekipi i Vllaznise.

Fillimisht per kapitenin Gurishta per nje oferte te mundshme te Tiranes, apo dhe per nje interesim te Vllaznise per portierin aktual te Skenderbeut Bekim Rexhepi. Ne fakt, kjo gje ka 2-3 dite qe qarkullon ne rrjetet sociale dhe sot eshte bere “lajm” edhe nga mediat.

Por ne Shkoder jane çuditur nga nje gje e tille. E para e punes, askush nuk e ka mendjen tek merkatoja sepse duan te shpetojne sezonin aktual dhe jane te fokusuar maksimalisht tek tre sfidat e mbeture deri ne fund te tij.

E dyta, Vllaznia i ka per momentin portieret e saj dhe askush nuk ka menduar per nje portier tjeter, qofte ky edhe Rexhepi. Por absurditeti me i madh ne gjithe kete histori, ka qene lajmi se gjoja kjo ka qene deshira e pare e trajnerit te sapoemeruar ne krye te kesaj skuadre- Mirel Josa, qe ka shfaqur tek presidenti si perforcim per merkaton e ardhshme.

Tek Vllaznia kane qeshur me kete lajm, por nuk kane dashur te reagojne sepse nuk ia vlen te besh te njejten gje per shume thashetheme te tilla qe do te degjohen ne vijim./SHKODRA-SPORT.COM/