Tema e ndryshimit te trajnereve te Vllaznia, ka marre vemendjen e duhur ne te gjitha studiot sportive teksa analiste dhe opinioniste kane dhene mendimet e tyre mbi rrokaden e fundit Plori- Josa.

Isuf Myrtaj, gazetari i njohur sportiv, eshte i mendimit se Elvis Plori ka qene truri i Vllaznise ne dy vitet e fundit. Gazetari sportiv ka qene i ftuar ne emisionin “Ora Sport” te kesaj jave, teksa Myrtaj ka theksuar punen e shkelqyer qe ky trajner ka bere tek Vllaznia.

“Lajmi i shkarkimit te Plorit nga Vllaznia, na habiti. Mendoj personalisht qe ka qene truri i kesaj Vllaznie ne keto dy vitet e fundit, por edhe nje emer si Mirel Josa, tregon qe ekipi i Vllaznise, mbetet nje pjace e larte per te kerkuar ndoshta Europen nga finalja e Kupes.

Mbetet per t’u pare ne vazhdim ecuria e Joses te Vllaznia, sidomos ne finalen e Kupes se Shqiperise ndaj Lacit”,-tha gjate prononcimit te tij, gazetari sportiv, Isuf Myrtaj.
Maringlen ZHIVANI