Pak kohë na ndajnë nga nisja e finales së Europa League-s mes Frankfurtit dhe Rangersit dhe nuk kanë munguar trazirat në Spanjë.

Tifozët e të dyja skuadrave janë përplasur fizikisht në rrugët e Sevijes. Pamjet janë shpërndarë gjerësisht në rrjet, ku shihen karriket që fluturojnë mbu kokat e të dyja tifozerive.

Një ngjarje e tillë duhet të jetë edhe një parajmërim për vendin tonë. Tirana pret finalen e Conference League-s, e cila do të luhet në “Air Albania” mes Romës dhe Fejnordit.

Në kryeqytet pritet të jenë të pranishëm rreth 90 mijë tifozë, për të cilët duhet një kujdes i madh nga forcat e policisë për ti mbajtur nën kontroll.