Presidenti i Vllaznise, Alban Xhaferi ka qene i pranishem diten e djeshme ne stervitjen e pare te shkodraneve, nen drejtimin e trajnerit te ri Mirel Josa.

Ai fillimisht ka takuar skuadren dhe stafin teknik ne dhomat e zhveshjes te stadiumit “Loro Boriçi” dhe me pas ka udhetuar drejt fushes sportive “Hasaj” ne Golem dhe e ka ndjekur nga afer seancen stervitore te ekipit.

Ne fakt, duke pare situaten jo te mire qe po kalon ekipi, numri nje i skuadres shkodrane, i ka ofruar trajnerit Josa dhe futbollisteve mbeshtetjen e tij maksimale ne kete fund-sezoni, duke qene natyrisht i bindur se objektivat do arrihen.

Vllaznia do te luaje te shtunen ne Shkoder ndaj Egnatias dhe numri 1 i klubit ka besim se Vllaznia do ia dale te marre tre pike, per nje debutim me fitore per trajnerin Mirel Josa.
Maringlen ZHIVANI